Okul Kıyafeti Soygunu Devam Ediyor

Kıyafet birliği safsatasıyla yıllarca insanları zorla kıyafet almaya iten ve bazı sektörlere adeta para kazandırma amacını güden bu işe neden kimse karşı çıkmıyor?

Değerinden yüksek fiyatlara satılan üniformalar ve elbiselere, okulların istediği ekstra giderler de eklenince veliler isyan bayrağını çekti. Şimdi gözler il Milli Eğitim Müdüründe bir an önce koltuğundan kalkıp bu konuya el atması gerek… Yoksa okul aile birlikleri ve veliler arasında tatsız durumlar yaşanacak…

Her yıl olduğu gibi bu yıl da gelenek değişmedi ve daha okulların açılması ile veliler haklı olarak isyana başladı. Okul Aile Birlikleri ve okul yöneticileri velilere öyle tarifeler çıkardı ki; istenenlere ses çıkarmamak, fiyatlara sitem etmemek elde değil. Piyasada 15-20 TL gibi rakamlara bulunabilecek okul üniformaları ve elbiseler fiyatının çok üstünde satılıyor. Okul aile birlikleri ve okul yöneticileri velileri belli başlı yerlere yönlendirdikleri için, veliler gösterilen yerden fiyatının çok üstünde elbiseleri almak zorunda kalıyor.

Okul üniformalarının tek bir firmadan temin edilmesinin, rant sağlamaktan başka bir şey olmadığını ileri süren veliler çocuklarımıza kıyafet alamayacak duruma geldik kıyafetsiz giden öğrencilerimiz kıyafet almadıkları için yöneticiler tarafından kıyafet almayan öğrencilerin okula alınmayacaklarını söylenmektedir yöneticilerin bir an önce bu sorunu çözmesi gerekmektedir.

Yazar: ilkeweb

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir